picture

Jak vybrat bazénový vysavač?

  • ico
  • blog
  • Příspěvek: Jak vybrat bazénový vysavač?

17.7.2023

picture

Majitelé zahradních bazénů často hledají efektivní a pohodlné způsoby, jak udržovat své oázy čisté a zdravé. Bazénový vysavač je jedním z klíčových příslušenství, které může výrazně usnadnit údržbu. V tomto článku vám představíme hlavní typy bazénových vysavačů a podíváme se na jejich výhody, abyste mohli vybrat ten nejvhodnější pro vás.

Ruční vysávací hlavy

Ruční vysávací hlavy jsou jednoduchým, avšak efektivním nástrojem pro čištění bazénu. Jsou vhodné zejména pro menší bazény a majitele, kteří preferují ruční ovládání. Ruční vysávací hlavy se připojují k teleskopické tyči a mají štětce či kartáčové vložky, které odstraňují nečistoty z povrchu bazénu a stěn. Majitel musí manuálně pohybovat vysavačem po bazénu a odstranit nečistoty. Ruční vysávací hlavy jsou cenově dostupné a jednoduše se používají, ale vyžadují fyzickou námahu a časovou investici.

Poloautomatické bazénové vysavače

Poloautomatické bazénové vysavače představují střední úroveň automatizace a jsou vhodné pro středně velké bazény. Tyto vysavače jsou připojeny k filtraci bazénu hadicí, pomocí které se po něm pohybují. Poloautomatické vysavače mají vestavěné motory, které vytvářejí sací sílu a usnadňují odstranění nečistot z bazénu.

Majitel musí manuálně řídit vysavač v bazénu, ale nemusí se starat o vlastní čerpání vody nebo vytváření tlaku. Poloautomatické bazénové vysavače představují cenově dostupnou variantu a nabízejí značnou úlevu při údržbě bazénu ve srovnání s ručními vysávacími hlavami.

Automatické bazénové vysavače

Automatické bazénové vysavače představují nejvyšší úroveň automatizace a jsou ideální pro velké bazény a majitele, kteří chtějí minimalizovat úsilí při údržbě bazénu. Tyto vysavače mají vlastní pohon a nezávisle se pohybují po bazénu, čistí jeho dno i stěny. Automatické vysavače jsou vybaveny senzory, které detekují překážky a optimalizují jejich trasu. Existují dva typy automatických vysavačů: s připojením k filtraci bazénu a bez připojení (s vlastním filtrem).

Automatické vysavače nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí, ale zároveň jsou také nejdražší variantou.

Zpříjemněte si péči o váš zahradní bazén. Při výběru bazénového vysavače je důležité zvážit velikost bazénu, finanční možnosti a preferovanou úroveň automatizace. Pokud si stále nejste jistí variantou, kontaktujte nás nebo se spojte s některým z našich prodejců.