picture

Co jsou solonizační jednotky a jak vybrat tu správnou?

  • ico
  • blog
  • Příspěvek: Co jsou solonizační jednotky a jak vybrat tu správnou?

26.6.2023

picture

Pokud jste majitelem bazénu, možná jste se setkali s pojmem solonizační jednotky. Solonizace je moderní a efektivní způsob udržování bazénové vody čisté a zdravé. V tomto článku vám představíme solonizační jednotky a jejich výhody a poradíme, jak vybrat tu správnou pro váš bazén.

Sůl do bazénu?

Solonizační jednotka je zařízení, které se používá k přeměně soli ve slané vodě na plynný chlor. Ten účinně bojuje proti bakteriím a škodlivým mikroorganismům ve vašem bazénu.  Namísto tradičního chloru ve formě tablet nebo prášku, můžete tedy využít solonizační jednotku. Ty produkují chlor přímo ve vodě bazénu, což vede k vytvoření měkké a jemné vody. Díky tomu budete mít při plavání a relaxaci ve vašem bazénu příjemný a přirozený pocit na pokožce a vlasech. Navíc se vyhnete nežádoucím účinkům suché a podrážděné pokožky, které mohou být způsobeny tradičními chlorovými produkty.

Solonizační jednotky navíc zjednodušují údržbu bazénové vody. Chlor se produkuje kontinuálně, takže nemusíte přidávat tablety nebo prášky. Jednotka sama nadávkuje vodu solí a postará se o udržování správné hladiny chloru ve vodě.

Prvotní investice do jednotky vám možná přijde vyšší než do tradičních chlorových produktů, dlouhodobě ale sníží náklady na udržování bazénu. Nemusíte pravidelně kupovat nové tablety nebo prášky, a vyhnete se  také potřebě skladovat a manipulovat s chemikáliemi.

Jak na výběr solonizační jednotky?

Při výběru správné solonizační jednotky je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Prvním je velikost bazénu. Zjistěte, jaký je objem vody ve vašem bazénu. Solonizační jednotky jsou obvykle doporučeny na základě velikosti bazénu, takže zjistěte, zda je daná jednotka dostatečně silná a účinná pro váš konkrétní bazén.

Každá solonizační jednotka má svůj výkon, který určuje množství chloru, které je schopna produkovat. Vyberte si jednotku s dostatečným výkonem pro udržování správné hladiny chloru ve vašem bazénu. S tím souvisí také výběr funkcí, které vaše jednotka zvládne. Od manuálního testování výšky pH a nastavování produkce chloru po plně automatické systémy s regulací a řízením elektrolýzy na základě naměřených hodnot.

Zjistěte si také náklady na údržbu a potenciální opravy solonizační jednotky. Některé jednotky vyžadují pravidelnou výměnu elektrod nebo jiných dílů.

Solonizační jednotky jsou skvělou volbou pro majitele bazénů, kteří chtějí mít čistou a zdravou vodu bez zbytečného zatížení chemikáliemi. Vyberte si správnou solonizační jednotku pro váš bazén a užijte si zábavu ve vodě bez starostí o údržbu.

Kontaktujte nás nebo se spojte s některým z našich prodejců a nechte si s výběrem solonizační jednotky poradit.