picture

Díky tepelnému čerpadlu ušetříte tisíce

  • ico
  • blog
  • Příspěvek: Díky tepelnému čerpadlu ušetříte tisíce

18.7.2022

picture

Zajímáte se o možnosti ohřevu vody ve vašem bazénu, abyste mohli prodloužit koupací sezónu na maximum? Pak pravděpodobně ze všech možností nakonec vyberete tepelné čerpadlo. Vysvětlíme vám, proč je nejlepší volbou.

Jaké jsou možnosti vytápění bazénu?

Chcete-li si užívat teplé vody ve vašem bazénu bez ohledu na počasí a využít ho naplno, můžete si vybrat ze čtyř variant vytápění.

První možností je solární ohřev. Jde o ekologickou variantu, která pomocí plachet nebo panelů přeměňuje sluneční energii na teplo, kterým ohřívá vodu. Hlavní nevýhodou je závislost na počasí – v horkých dnech často není další vytápění potřeba, v těch chladných a zamračených vám zase slunce s vytápěním příliš nepomůže.

Další variantou je vytápění elektrikou neboli elektrickým průtokovým topením. Ačkoliv je toto řešení poměrně nenáročné na vstupní náklady i instalaci, jeho provoz může vyjít draho, obzvláště v době, kdy cena elektřiny stále narůstá.

Vybrat si můžete i tepelný výměník. Ten pro ohřev vody využívá vodu již ohřátou v jiných okruzích v domě, obvykle v topném systému. Tepelný výměník je v podstatě válcovité pouzdro zapojené do okruhu s teplou užitkovou vodou. Nejčastěji se používá v případě, kdy doma topíte nějakým druhem kotle, pomocí tepelného čerpadla nebo solárních panelů.

Nejvýhodnějším a ve finále nejúspornějším řešením ohřevu vody v bazénu je pořízení bazénového tepelného čerpadla.

Výhody ohřevu vody tepelným čerpadlem

Mezi nevýznamnější výhody tepelného čerpadla patří nízké náklady na provoz. V porovnání s ohřevem elektrickým topením jde až o 80procentní úsporu v závislosti na velikosti bazénu, asi tři čtvrtiny využité energie totiž pocházejí z okolního prostředí, zbylých 25 procent jde z elektrické sítě. Úspora se pak může pohybovat až kolem 20 tisíc korun za sezónu. Oceníte i snadnou instalaci, dálkové ovládání, bezúdržbový provoz a ekologičnost tohoto řešení.

Naše prémiové modely nabízí extrémně tichý chod, designové provedení a nízké nároky na prostor. Naše varianty tepelných čerpadel dokonce umí teplotu bazénu snížit, pokud během tropických dní přesáhne pro vás příjemně osvěžující hodnoty.

Rozhodli jste se pro pořízení tepleného čerpadla pro ohřev vody v bazénu, ale nevíte, které vybrat? Obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme s výběrem.