picture

Jak udržet vodu v bazéně krásně čistou?

  • ico
  • blog
  • Příspěvek: Jak udržet vodu v bazéně krásně čistou?

22.3.2023

picture

Jaro je tady a s ním se blíží i letošní bazénová sezona! Popularita bazénů v Česku stále roste a každý rok tak přibývají nováčci v tomto unikátním oboru. Ať už jste tedy ostřílený bazénář nebo se jako novopečený majitel teprve rozkoukáváte, vždy je dobré si připomenout, jak zajistit základní údržbu bazénu tak, aby vám voda v něm zůstávala průzračně čistá. Vše potřebné jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Pravidelnost je základ

Pokud nechcete obětovat tisíce litrů vody a novým napouštěním bazénu navíc plýtvat, stačí se držet několika zásadních kroků týkajících se péče o vodu v bazénu. Tím prvním je pravidelné čištění bazénu. Je důležité pravidelně čistit bazén od nečistot, jako jsou listí, větve a jiné odpadky. To lze provést pomocí sítě na sběr odpadků. Na vyčištění zaneseného dna a odstranění většího množství nečistot pak můžete použít i speciální vysavač pro čištění dna bazénu.

Nezapomínejte na čištění filtru

Stejně důležitou je také správná filtrace. Funkční bazénový filtr je klíčovým prvkem v udržování čisté vody v bazénu. Nezapomínejte proto na jeho údržbu – pravidelně kontrolujte, zda je koš filtru čistý a vyprázdněný od jakýchkoliv nečistot (často je v něm napadané listí nebo uvízlý hmyz). Pro dosažení maximální účinnosti filtru myslete také na čištění samotného filtru, jinak se na něm bude tvořit nános nečistot a zvýší se tlak ve filtrovacím systému, který může v dlouhodobém měřítku vést k jeho poškození.  

Nebojte se chemie

Nezanedbávejte také správnou chemickou úpravu vody v bazénu. Správné pH hladiny, dávkování chloru a dalších chemikálií jsou důležité pro udržení křišťálově čisté vody. S tím úzce souvisí i pravidelné testování vody – ideálně jednou týdně změřte hladinu pH, alkalinitů a dalších prvků, abyste měli přehled, jaké chemikálie jsou potřeba doplnit více apod.

Správné krytí bazénu

V neposlední řadě je pak potřeba myslet na ochranu bazénu před přímým slunečním zářením.  Přímé sluneční záření může způsobit růst řas v bazénu a voda v něm pak chytá nepříjemnou nazelenalou barvu. Proto je důležité chránit bazén před slunečním zářením pomocí krytů nebo slunečních plachet.

Pokud budete dodržovat tyto tipy, udržování křišťálově čisté vody v bazénu by nemělo být problémem. A v případě, že byste s čímkoliv u vašeho bazénu potřebovali pomoci, neváhejte se obrátit na tým našich odborníků! Se vším vám rádi a ochotně pomůžeme.